Ви тут:
Суспільство 

У Telegram знову виявили канал з піратськими українськими книжками

У Telegram з’явився канал, який безкоштовно розповсюджує електронні книжки українською мовою піратським способом. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила письменниця Катерина Бабкіна, пише Читомо.

На канал під назвою «Книгарня» підписані понад 13,5 тис. користувачів. За словами адміністраторів, «перша телеграм-бібліотека» містить «найбільшу колекцію книжок українською».

Серед них  видання «Нашого Формату», ВСЛ, КСД, А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА та багатьох інших українських видавництв.

«Я не пригадаю, щоб я відмовила якомусь ресурсу в безкоштовному розміщенні своїх текстів, в тому числі – із захищених копірайтом книжок – в обсязі, який дозволяють мені угоди (до 20%). Але викладення повних книг, захищених копірайтом, в вільний доступ – це злочин», – заявила Катерина.

Вона підкреслила, що читачі, які підписані на цей канал, зневажають роботу письменників, редакторів, перекладачів, ілюстраторів, верстальників та видавців.

«Я не хочу писати для людей, які створили цей і подібні канали чи підписані на них. Я не хочу, щоб ці люди ходили на мої читання, ставили лайки моїм постам, шерили мої статті. Я взагалі нічого не хочу робити для цих людей, вони просто на це не заслуговують», – наголосила письменниця.

Також вона закликала поскаржитися на цей канал адміністрації Telegram.

поширити новину: