Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавському художньому музеї танцювали танго

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка започаткували проект «Музичні вечори у Художньому музеї». Під час них відбувається спілкування музикантів, співаків, композиторів зі слухачами, без зайвої пафосності та урочистості, у дружній атмосфері «домашнього» концерту.

Другий концерт у рамках музейного проекту відбувся 4 жовтня. На «Вечорі мелодій танго» глядачі познайомились з молодими виконавцями – колишніми полтавцями, а нині киянами – Олексієм Німчиним і Андрієм Борецьким. Обидва – випускники Полтавського музичного училища імені М.В. Лисенка (Олексій – по класу баяна, Андрій – по класу скрипки). Обидва продовжують навчання за обраним фахом на третьому курсі Національної музичної академії імені П.І. Чайковського.

Молоді виконавці – учасники багатьох музичних фестивалів та проектів, радо відгукнулись на пропозицію взяти участь у проекті Полтавського художнього музею і подарувати полтавцям зустріч з музичним мистецтвом. Програму обирали самостійно.

У програмі вечора також взяли участь студенти та викладачі спортивно-танцювального центру «Діамант», які сприяють популяризації соціального танго – танго імпровізаційного, саме цим воно і відрізняється від класичного.

Вечір мелодій танго вмістив  дванадцять танго: данського композитора Якоба Гаде,  легендарного аргентинця Астора П’яццолли та уругвайського композитора Херардо Родрігеса.

“У концерті чудо запального та експресивного танго творилося просто на очах: з глядацьких місць на імпровізовану сцену виходили тангерос клубу «Діамант» і заворожували глядачів магічним мистецтвом дивовижного та загадкового танцю”.

Пройшовши еволюцію від непристойного та забороненого до вишуканого й аристократичного, танго продовжує поповнювати лави своїх шанувальників. 2009 року ЮНЕСКО визнало танго нематеріальним культурним спадком усього людства.

поширити новину: