Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві урочисто відзначили 100-річчя історико-філологічного факультету педуніверситету (ФОТО)

У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Гоголя відбулися урочистості з нагоди 100-річчя заснування історико-філологічного факультету Полтавського Національного педагогічного університету.

Власне, історія педуніверситету почалася зі створення в Полтаві у 1914 році учительського інституту, який став основою навчального закладу. А вже восени 1918 історико-філологічний факультет як самостійний навчальний заклад розпочав свою роботу. Урочисте дійство з нагоди його заснування відбувалося в Полтавському міському театрі. Традицію продовжили і нині.

У ошатній залі театру зібралися студенти і випускники, викладачі і співробітники факультетів, добрі друзі. Сьогодні факультети є самостійними, але святкують разом.

Винуватців свята привітав ректор ПНПУ Микола Степаненко.

«Надійним опертям вишу є історичний і філологічний факультети. Переінакшувалися ідеології, мінялися вороги і друзі, але слово правди, рідне слово завжди хвилювало тих, хто йшов попереду і вів за собою майбутніх істориків і майбутніх словесників», – наголосив він.

Присутнім здійснили екскурс в історію історичного та  філологічного факультетів. Згадували викладачів та випускників, тих, хто відійшов у засвіти, а також тих, хто захищав нашу державність у новітній російсько-українській війні. Серед них і випускники історичного факультету депутат  Полтавської міської ради Юліан Матвійчук та заступник голови облради Анатолій Ханко. Останній розповів, що не був ідеальним студентом. Вступив на істфак 1999 року, але не навчання тоді не закінчив.

«І коли у 2014 році в Іловайську була відома ситуація, я багато пообіцяв Богові. В тому числі одружитися, мати родину, і відновитися в університеті, що й зробив. …І зараз від імені випускників дякую викладачам. Завдяки вам ми відбулися  в політиці, в журналістиці, науці, відбулися як люди, як особистості. Можливо, я трохи авторитарний, – синові зараз півтора роки, але я знаю, що він піде навчатися на істфак», – пожартував він.  

Як і годиться на свято, кращих відзначили грамотами і подяками від Міністерства освіти, ОДА та обласної ради. Звучали музичні вітання у виконанні ансамблю «Жива вода», заслуженої артистки України Наталії Сулаєвої, доцента кафедри журналістики Гліба Кудряшова та ін.  

Система Orphus