Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві розпочався міжнародний форум театрів ляльок

У Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулося урочисте відкриття міжнародного форуму театрів ляльок «Казковий дивограй». Показати свої вистави і обмінятися досвідом до обласного центру з’їхалися колективи лялькарів з Білорусі, Литви, Естонії, Молдови та багатьох міст України.

На відкриття прийшло багато юних глядачів. Усіх охочих частували біля входу полтавськими галушками. Господарі заходу підготували художню замальовку, в якій показали колорит і традиції Полтавського театру ляльок.

Гостей привітала директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко:

«Це свято особливе, приурочене 80-річчю з часу заснування нашого театру. Тут гостинні люди, чудовий колектив, високопрофесійні достойні артисти. Хай Полтавщина залишить добрий спомин у вашому серці».

Ведучий дійства, завідувач літературно-драматичної частини Владислав Могилат наголосив, що форум — це соціально-мистецький проект, який об’єднує в собі творчу та лабораторну частини. Окрім вистав, щодня відбуватимуться майстер-класи для учасників та гостей фестивалю.

Як розповіла директор Кишинівського муніципального театру ляльок «Гугуце» Габріелла Лунгу, подібні заходи дають розуміння свого місця у театральному процесі.

«Коли сидиш і працюєш тільки вдома — здається, що ти просто геній у мистецтві. А коли виїжджаєш, бачиш, чим займаються інші театри, що відбувається у них, і розумієш, на якому рівні ми знаходимося».

«Такий форум відбувається вперше. Він відрізняється від фестивалю тим, що має дві частини — показову, фестивальну, і лабораторну, — зазначила директор Полтавського академічного обласного театру ляльок Тетяна Вітряк, — Так, від Харківського національного університету мистецтв, що готує кадри для наших театрів, приїхали студенти, які покажуть виставу. Ми, в свою чергу, запропонуємо виставу «Колискова для сніжники» для інклюзивного глядача. Вистава розрахована на дітей до 3 років з аутизмом, синдромом Дауна: у ній є особливості щодо кольорових вирішень, щодо тривалості — не більше 35 хвилин».

Ще на відвідувачів чекають майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, з володіння рукавичковою лялькою. Письменниця, драматургиня Юліта Ран (Юлія Тараненко) разом з дітьми писатимуть казку, в процесі написання якої останні зможуть боротися зі своїми страхами.

Програма ж першого дня чотириденного форуму розпочалася виставою «Енеїда». створеною колективом полтавських лялькарів під керівництвом режисера Анатолія Поляка.

Система Orphus