Ви тут:
Суспільство Україна 

У Києві презентували нову серію арт-плакатів із портретами української військової еліти

На фестивалі «Історія.UA» до Дня захисника України Інститут національної пам’яті презентував серію арт-плакатів «Військова еліта Української революції 1917-1921 років».

До набору увійшло 12 постерів із зображенням легендарних старшин, які стояли біля витоків української армії: Євген Коновалець, Петро Болбочан, Олександр Удовиченко, Дмитро Вітовський, Петро Франко, Всеволод Петрів, Михайло Омелянович-Павленко, Олекса Алмазів, Михайло Білинський, Василь Тютюнник, Марко Безручко та Христина Сушко.

Комплекти арт-плакатів «Військова еліта Української революції 1917-1921 років» у першу чергу будуть поширені серед військових частин, бібліотек та навчальних закладів.

«Я служив у Збройних Силах і можу сказати, що в наших казармах нема жодного достойного плакату, а лиш різна радянська символіка. Солдати та офіцери часто нічого не знають про українських військових діячів минулого, а тим більше не знають, як вони виглядали. Саме тому нам важливо було долучитися до втілення цього проекту», – зізнається представник студії графічного дизайну «Warta» Ярослав Копаниця.

Художник Михайло Дяченко, відомий своїми роботами над серіями портретів сучасних військових, волонтерів та бранців Кремля, розповідає:

«Зображення, з якими доводилося працювати, були переважно старими світлинами. Найцікавіше було працювати над портретом Петра Франка, адже, як таких його фотографій у летунській формі не було, тож доводилося збирати його образ по деталях».