Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кибинцях на Миргородщині презентували унікальний туристичний проект

У селі Кибинці Миргородського району випробували новий туристичний проект: виставу-прогулянку «Кибинські Афіни – минуле і сьогодення» з елементами аудіо.

За задумом, учасники екскурсії йдуть по підготовленому маршруту з гідом і слухають аудіо-виставу. На локаціях гід розповідає про історичні постаті, пов’язані з селом, а місцеві мешканці стають учасниками вистави – розповідають про своє село, його історію, співають, розігрують театральні сценки, дають можливість зануритися в сьогодення знаменитого села та згадати його багату історію.

Щоб втілити задум у реальність, на початку вересня в Кибинцях працювала театральна майстерня. Місцеві учасники майбутньої туристичної екскурсії вчилися розуміти, що таке імерсивний театр, як створюється вистава-променад. Разом працювали над сценарієм, думали про звуки, які краще б відобразили дух села тощо.

Вистава-прогулянка «Кибинські Афіни – минуле і сьогодення» з елементами аудіо базується на розповіді Гоголя «Як Іван Іванович посварився з Іваном Никифоровичем».

Починається екскурсія з вулиці Стовбової, бо саме по ній проходив тракт з Києва до Харкова, в селі була поштова станція, де подорожні міняли коней. Через Кибинці тече річка Карпачка, яка обміліла і перетворилася на каскад ставків, які носять назву реальних людей, які жили в Кибинцях. Наприклад, ставок Пищимський, – біля нього жив Пищимуха, який був такий товстий, що не тонув у воді і його улюбленим заняттям було чаювання у ставку. Він став прототипом повісті Гоголя «Як Іван Іванович посварився з Іваном Никифоровичем». Персонажі «Мертвих душ» також звідси, це поміщики, які жили в Кибинцях та навколишніх селах.

Наступна локація – ставок Трощинського. Дмитро Трощинський знакова фігура для села, він створив Театр на воді, яким керував батько Миколи Гоголя, а сам письменник і його мати були акторами, мав багату бібліотеку та колекцію творів образотворчого мистецтва, написав для Олександа ІІ маніфест про скасування кріпацтва і був, ймовірно, дідом першого українського футуриста Михайля Семенка. Мати футуриста Марія Проскурівна також була письменницею. А сам Семенко через сто років став популярним.

Дім Михайля Семенка не зберігся, але поставлені символічні ворота у двір, де стояла хата родини Семенків.

“Кибинці спонукають до творчості. Аудіопрогулянка, вистава-променад «Кибинські Афіни – минуле і сьогодення» створена і чекає на своїх поціновувачів. Яскраві враження і чудовий відпочинок чекають на вас”, – зазначила голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко.

Допомогли створити екскурсію і записали аудіо прогулянку Діма Левицький та Пьотр Армяновськи, музику створила Анна Хвиль, озвучив текст Акмал Гурезов. Допомогла втілити проект Людмила Мисяк, Кибинський сільський голова, яка надихнула громаду на створення екскурсії і доклала багато зусиль для облаштування локацій. Ведуча екскурсії – Аліна Овдієнко, вчитель місцевої школи.

Проект «Місцевий розвиток – через освіту: Розширення можливостей освітніх майданчиків в двох громадах Миргородського району Полтавської області» виконує Полтавська філія Суспільної служби України за підтримки DVV International в Україні.