Ви тут:
Суспільство Україна Цікавинки 

У Харкові існує єдиний в Україні гендерний музей

Єдиний в Україні гендерний музей знаходиться в Харкові. Ідея створення гендерного музею виникла ще у 2006 році, коли керівниця теперішнього музею Тетяна Ісаєва потрапила на стажування до Швеції. Саме тоді в Україну вона привезла перші експонати, що демонстрували шлях шведського суспільства до гендерної рівності.

Через деякий час завдяки підтримці Українського жіночого фонду було проведено першу виставку та презентацію Музею історії жіноцтва, історії жіночого та гендерного руху, а вже у 2009 році створення його перших експозицій та діяльність підтримав Глобальний фонд для жінок.

До 2013 року музей був пересувним: він переїжджав з місця на місце, організовуючи різні заходи: екскурсії, презентації, виставки. Згодом переїхав у постійне приміщення — у двокімнатну комунальну квартиру в центрі міста. 

Музей весь час поповнюється новими експонатами — їх привозять у дарунок друзі та подруги музею, відвідувачі та відвідувачки. Є також «жіноче євро» з Фінляндії – монета демонструє нерівність в оплаті праці.

«Жіноча кімната» — це місце, яке суспільство відводить жінці і навіть в наш час. Тут зібрано різні речі, що розповідають про жіночу історію — книжки та жіночі журнали різних часів, предмети побуту різних років (дореволюційних та довоєнних), одяг. Є експозиція про “жіноче обличчя війни”, що розповідає, як в роки ІІ Світової жінки виживали, як могли.

Можна також побачити “скляну стелю” як символ тої, що існує, в першу чергу, у суспільній свідомості й не дає жінкам просуватися кар’єрними сходами, мати доступ до ресурсів та рівня прийняття рішень. Колекція унікального для України музею нараховує вже понад 3000 експонатів і весь час поповнюється.