Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Глобиному стоки очищатимуть за допомогою бактерій

Десятки років Глобине не мало центральної каналізації та очисних споруд зворотної дії, через нестачу фінансування об’єкт тривалий час залишався незакінченим довгобудом. Із створенням об’єднаної громади та збільшенням надходжень до бюджету громади   вирішено було довести  задум з будівництва очисних споруд до його завершення, повідомляють на сайті громади.

Масштабне будівництво тривало два роки. Зараз тривають пуско-налагоджувальні роботи, а на самому об’єкті вже зараз проводиться процес очистки каналізаційних стоків в  тестовому режимі. Щодня на очищення поступає близько 60 м. куб. стоків, а загальна потужність очисних споруд центральної каналізації становить 400 м. куб. на добу.

В очисних спорудах застосована біологічна система очищення з використанням активного мулу. Простими словами – це коли хороші бактерії поїдають поганих. Адже заражені хвороботворними бактеріями і шкідливими мікроорганізмами стічні води не може  очистити жоден механічний фільтр. Подальше знезараження стоків проводиться ультрафіолетом, а остаточне  доочищення проходить аіровими  плотиками.