Ви тут:
Суспільство Україна 

Російське вітання збірній Україні на Invictus Games замінили на “Слава УкраїнІ!”

При вході в Invictus Games House, де перебувають збірні на міжнародних змаганнях у Сіднеї (Австралія), вивішені вітання мовами країн-учасниць, серед них і “Слава Україні!” Але початково там збиралися повісити напис у російській транскрипції, повідомив на Facebook учасник збірної, полтавець Юрій Дмитренко.

Йдучи на сніданок, коли  вітання для учасників змагань тільки починали вивішувати, він помітив під українським  прапором напис “Zdrastvuite”.

Сергій Ільницький, капітан команди, сказав волонтерам, що має бути написано “Slava Ukraini”, адже це наше військове вітання. Після зауваження напис замінили. 

“Не забувайте, наші воїни борються не тільки за кожен метр землі на Донбасі, ми також боримося проти штампів та за свої символи! Австралійцям це стало зрозуміло за дві фрази, і від них ми не почули “Какая разніца?” – зазначає Дмитренко. 

Юрій радить співвітчизникам не забувати, що мова – це ідентифікація.

“Досить себе вважати колонією москви. Несіть в собі ідеї та символи не тільки одягаючи вишиванку на свята чи розмовляючи українською під час офіційних заходів. Результат буде тільки коли робити щось щодня і дуже довго”.