Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини наполягає на поверненні державі земельної ділянки вартістю понад 1 млн грн

Установлено, що в січні поточного року закінчився договір оренди земельної ділянки площею 34 га, вартістю понад 1 млн грн, за межами населених пунктів на території Грабарівської сільської ради Пирятинського району, укладеного між Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області та сільськогосподарським товариством. Про це повідомляє прес-служба прокуратури в Полтавській області.

Після закінчення договору оренди землі місцевий житель в порушення вимог ст. 125 Земельного кодексу України самовільно засіяв вказану земельну ділянку сільськогосподарською культурою – кукурудзою.

В подальшому вказаного громадянина визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 53-1 КУпАП (самовільне зайняття земельної ділянки) та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Правопорушником відшкодовано збитки, завдані самовільним зайняттям земельної ділянки, однак земельну ділянку не повернуто в розпорядження головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Зважаючи на вказане, прокуратурою направлено до суду позовну заяву з вимогою повернути з незаконного користування земельну ділянку площею 34 га, нормативно-грошова оцінка якої складає понад 1 млн грн у державну власність.

На даний час відкрито провадження по справі.