Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про уповноважених осіб Мін’юсту розповіли юристам Полтавщини

Про нові ініціативи Мін’юсту, а саме законопроект № 9140, говорили 09 жовтня на постійно діючому семінарі для працівників юридичних служб підприємств, установ, організацій, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування м. Полтави та Полтавської області.

Про це повідомили у ГТУЮ у Полтавській області.

Законопроектом № 9140 #ЗахистЕкономічнихТаСпадковихПравСелян передбачено надання якісних послуг у сфері юстиції в сільській місцевості, в тому числі через уповноважену особу Мін’юсту, яка буде наділена правом вчиняти нотаріальні дії в селах, селищах, селищах міського типу та містах районного значення, лише в межах району: оформлювати право спадщини, договорів дарування та довічного утримання, засвідчувати вірність копій документів а також реєструвати акти цивільного стану – видавати свідоцтва про народження і смерть.

В.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак наголосила на тому, що інститут уповноважених осіб має виражене соціальне спрямування. Такі уповноважені існуватимуть виключно для усунення хронічного вакууму в забезпеченні сільського населення елементарними нотаріальними послугами. Введення такої посади забезпечить сільське населення необхідними реєстраційними послугами.

В роботі семінару взяли також участь представники Головного управління ДФС у Полтавській області, Полтавського юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Державного архіву Полтавської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, які розповіли про порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна; судову практику і рішення Європейського суду з прав людини; систематизацію документів у діловодстві; ведення та облік веб-порталу Пенсійного фонду України; погодження з органами Антимонопольного комітету України рішень щодо демонополізації економіки, розвитку конкуренції та антимонопольного регулювання; останні зміни в законодавстві.

Учасники заходу обговорили актуальні питання, отримали інформаційні матеріали #МінЮстДляСела (Захист економічних та спадкових прав селян) та щомісячну юридично-просвітницьку газету «Правовий вісник» Головного територіального управління юстиції у Полтавській області.

Система Orphus