Ви тут:
Культура Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на аудіо-прогулянку “Кибинські Афіни – минуле і сьогодення”

Аудіо прогулянка «Кибинські Афіни – минуле і сьогодення» в Кибинцях Миргородського району базується на розповіді Гоголя «Як Іван Іванович посварився з Іваном Никифоровичем».

Учасники екскурсії йдуть по підготованому маршруту з гідом і слухають аудіо-виставу. На локаціях гід розповідає про історичні постаті, пов’язані з селом, місцеві мешканці знайомлять туристів з традиціями села, його історією, розігрують короткі інтермедії.

А починається екскурсія з вулиці Стовбової, бо саме по ній проходив тракт з Києва до Харкова, в селі була поштова станція, де подорожні міняли коней. Через село тече річка Карпачка, яка обміліла і перетворилася в каскад ставків, які носять назву реальних людей, які жили в Кибинцях.

Ставок Пищимський, біля нього жив Пищимуха, який був такий товстий, що не тонув у воді і його улюбленим заняттям було чаювання у ставку. Він став прототипом повісті Гоголя «Як Іван Іванович посварився з Іваном Никифоровичем». Персонажі «Мертвих душ» також звідси, це поміщики, які жили в Кибинцях та навколишніх селах.

Ще одна локація – ставок Трощинського. Дмитро Трощинський знакова фігура для села, він створив Театр на воді, яким керував батько Миколи Гоголя, а сам письменник і його мати були акторами, мав багату бібліотеку та колекцію творів образотворчого мистецтва, написав для Олександа ІІ маніфест про скасування кріпацтва і був ймовірно дідом першого українського футуриста Михайля Семенка.

Дім Михайля Семенка не зберігся, але поставлені символічні ворота в двір, де стояла хата родини Семенків. Мати футуриста Марія Проскурівна також була письменницею.
А Семенко лише через сто років став популярним. «Dakh Daughters» створили неймовірну феєрію на вірш Семенка «Сьогодні», який він написав ще 1916 року: «Я сьогодні курю і курю папіроси».

Яскраві враження і чудовий відпочинок в Кибинцях чекають, пише Полтавщина туристична.
Допомогли створити екскурсію і записали аудіо прогулянку Діма Левицький та Пьотр Армяновськи(Pic pic), саунд-дизайнер Анна Хвиль, актор Акмал Гурезов.

Система Orphus