Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавці відзначили день боротьби з торгівлею людьми мовчазною ходою (ФОТО)

Полтава приєдналася до Всеукраїнської акції «Хода за свободу» в рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Розпочалася акція на Театральній площі. Там зібралися студенти, молодь, представники громадських організацій. Люди приходили, одягнуті переважно в темний одяг. Чіпляли на себе інформаційні наліпки та браслети, отримували також і темні парасольки з логотипом акції.

 

Неподалік сцени обладнали фотозону — встановили макети у вигляді людських силуетів із надрукованими історіями тих, хто побував у сучасному рабстві.

«У 21 столітті рабство досі існує, людей досі продають, як живий товар. Ми прийшли сказати «ні!» цьому явищу, бо у єдності наша сила», — оголосила ведуча.

Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький розповів, що сума коштів, отриманих від торгівлі людьми — друга за обсягом після наркоторгівлі і третя — після торгівлі зброєю.


«В Полтаві також встановлено 9 подібних випадків. 9 чоловік звернулося, щоб отримати статус людини, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі отриманні статусу такій людині надається фінансова підтримка, психологічна допомога в соццентрах, допомога в працевлаштуванні», — повідомив він.

«Торгівля людьми — одна з найбільших проблем сьогодення. Більшість із нас не усвідомлює її масштабів. Працівниками мого відділу було виявлено факт торгівлі людьми — фігурант вербував через інтернет жінок. Пропонував їм гарні умови праці в Туреччині і продавав сутенерам із метою сексуальної експлуатації», — застерігає старший уповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ Національної поліції У Полтавській області Анатолій Верещака.

«Важливо висловити свою суспільну позицію стосовно того, що реально існує. Навіть при легальному працевлаштуванні є великий ризик потрапити до сучасного рабства», — зазначила очільник ГО «UP: unique people» Наталія Панченко.

Хода вирушила від Театральної площі до Свято-Успенського кафедрального собору. З обох боків колони йшли волонтери, які роздавали перехожим інформаційні матеріали та наліпки.

«Це мовчазна мирна хода. Ми не протестуємо, не влаштовуємо мітинг. Ми висловлюємо мовчазну підтримку людям, як постраждали чи страждають від сучасного рабства», — наголошують організатори.

Головна ідея заходу — надати інформацію про те, як запобігти торгівлі людьми й що робити, якщо опинився в скрутній ситуації. В Україні до акції долучилися всі обласні центри. У Полтаві організаторами заходу стали Управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА та виконкому Полтавської міськради, Комунальна установа «Обласний молодіжний центр», БО «Світло надії», ГО «Сім доріг», «UP: unique people».

поширити новину: