Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

“Полтавщина входить у п’ятірку областей України з високою захворюваністю на інсульт”, – Віктор Лисак

Сьогодні, у Світовий день боротьби з інсультом, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про інсульт та надання медичної допомоги при інсульті у Полтавській обласній клінічній лікарні.

“Полтавщина входить у п’ятірку із захворюваності на інсульт серед областей України. Найголовніше — це вчасна та правильна діагностика інсульту. Кожна людина повинна знати ознаки інсульту”, – повідомив Віктор Лисак.

Ознаки інсульту легко запам’ятати за абревіатурою МОЗОК:
М — раптове порушення мовлення
О — раптова асиметрія обличчя
З — раптове запаморочення
О — очі, раптове погіршення зору
К — раптова слабкість чи оніміння кінцівок.

“Щороку хвороба молодша — третина всіх випадків припадає на людей працездатного віку. Наймолодшому пацієнту, який потрапляв до нас в лікарю з інсультом — 14 років. Причиною випадку інсульту в такому молодому віці є спадковість. Швидка діагностика патології та надання допомоги у перші 4,5 години суттєво збільшує шанси пацієнтів на повернення до нормального життя. Здебільшого захворювання на інсульт стається у жінок”, – розповів завідувач Нейрохірургічним відділенням Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфасовського Михайло Тончев.

Сьогодні у місті проводиться інформаційна кампанія “Впізнай інсульт”, яка спрямована на підвищення обізнаності про перші ознаки інсульту та заклик до першочергових дій з надання допомоги людям при виявленні перших проявів хвороби.

З 14:30 до 17:00 у підземному переході “Злато місто”, вхід зі сторони ЦУМу та у ТЦ “Київ”, вул. Зіньківська, 6/1А на першому поверсі працюватимуть волонтерські бригади, які вимірюватимуть артеріальний тиск та індекс маси тіла.

“Адже ознаки інсульту повинен знати кожен, а в умовах оновленого нейрохірургічного відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії ми маємо все необхідне для вчасного надання людині висококваліфікованої допомоги у лікуванні гострого інсульту”, – зазначив головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського Григорій Оксак.

Ось так і пан Ігор, який не знав ознак інсульту, а зараз лікується у Нейрохірургічному відділенні.

“В той день я просто сидів за комп’ютером, а ж раптом у мене відмовили пальці на руці, коли спробував підвестися одразу ж впав. Дружина відразу викликала швидку і мене привезли до лікарні. Зараз я почуваю себе добре. Рука й нога працює, проходжу дообстеження та поїду додому. Дякую лікарям, що так лікують. Тепер я розумію, що все таки потрібно знати перші ознаки інсульту. Адже десь за тиждень до цього в мене німіла верхня губа, а це був перший сигнал, як я розумію тепер”, – розповів полтавець, пацієнт Нейрохірургічного відділення Ігор Віталійович.

“Пацієнта вчасно доставили до лікарні і йому надали допомогу протягом перших 4 годин. В нього діагностували інсульт середньої тяжкості”, – зазначив завідувач відділенням Михайло Тончев.

Довідково. Щороку в Україні  реєструється близько 140 тисяч інсультів, 50% хворих помирають впродовж першого року від початку захворювання. Понад 40% тих, які перенесли інсульт, стають залежними від сторонньої допомоги, і лише кожен десятий пацієнт повертається до повноцінного життя.