Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина є лідером серед областей України по наповненню бюджету, – Інна Іщенко

Сьогодні під час засідання колегії Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій та Управління містобудування та архітектури Полтавської облдержадміністрації представники ОТГ та райдержадміністрацій області обговорили важливі питання економічного та регіонального розвитку.

“Всі знають, що Полтавщина є самодостатньою. По фінансовим показника посідає І місце серед регіонів України за темпами зростання доходів місцевих бюджетів. В нашій області валовий регіональний продукт найбільший в Україні — понад 88 тис. грн на одну особу. Такі ефективні результати говорять про те, що всі райдержадміністрації та ОТГ цьогоріч ефективно працювали”, – наголосила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Також Інна Сергіївна привітала Щербанівську ОТГ з тим, що вони посіли І місце за показником фінансовою самодостатності та вімітила громади, які ефективно впроваджують реформу децентралізації та розбудовують інфраструктуру (Семенівська, Омельницька, Піщанська,Коломацька, Мачухівська, Білоцерківська, Глобинська, Шишацька об’єднані територіальні громади) та райдержадміністрації (Шишацький, Лубенський).

Начальник відділу економічного аналізу та стратегічного планування управління стратегічного планування та регіонального розвитку Департаменту Олена Онупко розповіла учасникам колегії як краще починати планування для написання проектів, щоб потім громади змогли більш ефективно та якісно реалізувати їх.

Програма має відповідати стратегічним та операційним цілям, напрямкам Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року та Плану заходів з її реалізації”, – зазначила Олена Онупко.

Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій розроблено методичні матеріалі, що стосуються розробки Програм економічного і соціального розвитку районів (міст), а також з підготовки Планів соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад, які направлять до райдержадміністрацій, міськвиконкомів та ОТГ.

У Полтавській області активно проводиться робота щодо залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги для розвитку області.

“Основними напрямками освоєння коштів міжнародної технічної допомоги є: впровадження енергоефективних заходів; розвиток урядування та громадського суспільства, у тому числі: підтримка реформи децентралізації та місцевий розвиток, розвиток міст; охорона здоров’я; розвиток аграрного сектору; національна безпека та оборона, економічний розвиток; розбудова інфраструктури; удосконалення освіти, науки та культури”, – розповіла завідувач сектору супроводу проектів міжнародної технічної допомоги та протокольного забезпечення управління інвестиційної політики, зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту Олена Скворцова.

Щодо розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва в області Інна Сергіївна зазначила:

“Підприємництво суттєво впливає на розвиток економіки та виконує важливі функції насичення ринку товарами і послугами, формує конкурентне середовище, створює нові робочі місця. Тому важливо на місцевому рівні забезпечувати належні умови для його розвитку, тим паче сьогодні, коли має проблему з кадрами”

В умовах децентралізації діяльності органів виконавчої влади найбільш успішно діють місцеві районні програми розвитку і підтримки малого і середнього підприємництва в Гадяцькому, Глобинському та Кобеляцькому районах, в містах Полтава, Кременчук, Горішні Плавні та в 2-х об’єднаних територіальних громадах – Омельницькій (Кременчуцький район) і Михайлівській (Машівський район).

Основними завданнями плану заходів Стратегії щодо розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва є забезпечення сприятливого середовища для розвитку малого і середнього підприємництва, популяризація підприємництва шляхом демонстрації успішних бізнес-проектів, модернізація існуючої інфраструктури підтримки підприємництва, в тому числі соціального підприємництва; надання фінансово-кредитної підтримки, а також сприяння екологізації малого і середнього підприємництва”, – повідомив заступник директора Департаменту, начальник управління розвитку підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Михайло Бугрій.

Та додав, що місцеві програми доцільно розробляти на 2 роки, узгоджуючи їх заходи з проектами відповідних бюджетів. Фінансування здійснювати шляхом використання коштів відповідних бюджетів та залучення позабюджетних коштів на умовах співфінансування (переважно, об’єктів інфраструктури та суб’єктів підприємницької діяльності). Місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування рекомендується виділяти не менше 0,5% від річних доходів відповідних бюджетів для підтримки розвитку малого і середнього підприємництва.