Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські греко-католики вдруге долучилися до 30-кілометрового пішого паломництва за мир

13-14 жовтня відбулося ІІІ Церковне піше паломництво за мир в Україні. Воно стартувало від Свято-Миколаївського Катедрального храму УГКЦ у Харкові до Свято-Покровського монастиря у Покотилівці на Харківщині.

До паломництва вже другий рік поспіль долучилися і полтавці: молоді греко-католики Свято-Троїцького храму УГКЦ, учасники молодіжної організації «Українська молодь — Христові» та волонтери БФ «Карітас Полтава-Всесвіт».

Після Святої Літургії учасники рушили у напрямку Свято-Покровського монастиря Чину Святого Василія Великого. Паломницький шлях складав близько 30 км. Наймолодшому учаснику було 1,5 роки, а найстаршому — 78.

Полтавський душпастир та учасник пішої прощі, отець Максим Кролевський зауважує, що такі паломництва допомагають об’єднати людей, зрозуміти важливість молитви у напрямку християнських цінностей.

Тут люди спільно та молитовно долають багато кілометрів, а, отже, труднощі, з якими пов’язана піша хода. Це об’єднує, робить однією великою християнською родиною”, – говорить він.

Місцеві мешканці, які зустрічали паломників на вулицях Харкова, вітали прочан. А дехто навіть приєднувався до паломництва.

Голова полтавського молодіжного осередку «Українська молодь — Христові» Богдана Павлишин розповідає, що такі паломництва потрібні та важливі:

З одного боку, ми вчимося жити, долаючи труднощі у християнський спосіб, чітко дивитися у напрямку поставленої мети та не опускати рук, навіть, у найскладніших обставинах. З іншого — вчимося будувати парафіяльну родину — спільноту Христової Любові, яка здатна перемогти зло, ненависть, гнів та війну”.

Загалом паломництво за мир в Україні до Свято-Покровського монастиря об’єднав понад 200 осіб різного віку.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві