Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Поліомієліт: причини та наслідки захворювання

Поліомієліт — гостре інфекційне захворювання. Він дуже швидко поширюється, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду.

Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти до 5 років, – стверджує в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вірус поліо може передаватися від людини до людини та інфікувати без жодних симптомів, поки не призведе до зараження того, хто не має щеплення.

У одного з 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності. Ліків проти поліо не існує, єдиний захист — вакцинація.

Починаючи з 1988 року, кількість випадків інфікування у світі зменшилася на 99%. Завдяки безпечним та ефективним вакцинам сьогодні значно менше людей живуть із наслідками хвороби, ніж до масової імунізації. Саме тому більшість дорослих людей сьогодні вже не знайома зі страшним проявом поліомієліту. Натомість наші бабусі і дідусі пам’ятають, скільки людей отримали інвалідність і скільки померли від поліо, – пише Супрун у соцмережі.

В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти платників податків. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:

1 щеплення – 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина)
2 щеплення – 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина)
3 щеплення – 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина)
4 щеплення – 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина)
5 щеплення – 6 років (оральна поліомієлітна вакцина)
6 щеплення – 14 років (оральна поліомієлітна вакцина)

Усі вакцини за Календарем є абсолютно безоплатними для дітей. Навіть якщо дитина пропустила щеплення за Календарем, вона може надолужити його безоплатно, – додає Уляна Супрун.

Щоб перемогти хворобу має бути вакциновано 95% населення країни. Натомість рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту в Україні є достатньо низьким. Якщо такі темпи будуть зберігатись до кінця року, то рівень охоплення щепленнями дітей досягне лише 62%.

Дуже важливо, щоби в кожній сім’ї подбали про вакцинацію для дітей. Особливо, якщо дитина має хронічне захворювання, адже воно робить її більш вразливою для хвороби. Справжні протипоказання до щеплення трапляються дуже рідко. Проконсультуйтеся з вашим лікарем та вакцинуйте своїх дітей, – радить в. о. міністра.

Система Orphus