Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Патрульна поліція Полтавщини почала використовувати TruCam для вимірювання швидкості

Від сьогодні, 8 жовтня, у місцях концентрації ДТП та на аварійно-небезпечних ділянках доріг патрульна поліція Полтавської області почала використовувати засоби для контролю за дотриманням водіями встановлених швидкісних режимів – пристрої для вимірювання швидкості TruCam.

Про використання TruCam на дорозі патрульними будуть повідомляти дорожні знаки, які попереджують про фото- та відеофіксацію порушень. У місцях, де патрульні фіксуватимуть порушення швидкісного режиму, стоятимуть службові автомобілі з увімкненими проблисковими маячками синього кольору.

Пристрій TruCam має спеціальний алгоритм шифрування, що унеможливлює втручання у систему чи будь-яке корегування даних. Відеоролики чи фотографії порушень зберігатимуться тривалий час в управлінні патрульної поліції Полтавської області і можуть бути надані до суду при оскарженні водіями винесених постанов.

Щоб учасники дорожнього руху звикли до нововведення, перший тиждень патрульні не притягатимуть до відповідальності водіїв за перевищення дозволеної швидкості. Потім поліцейські штрафуватимуть порушників, як цього вимагає законодавство.

Такий режим є запроваджений не для того, щоб карати водіїв, а з превентивними цілями. Ми хочемо спонукати водіїв зменшити швидкість.

Встановлено, що найбільше люди гинуть при перевищенні безпечної швидкості (45,4%). Із початку року на території обслуговування УПП в Полтавській області таких ДТП сталось близько 300, з них: 78 автопригод із потерпілими, в яких 96 осіб травмовано та 18 загинуло.

Аварії, які трапилися через недотримання водіями швидкісного режиму, вважаються одним з найбільш серйозних. Частка летальних випадків і випадків отримання важких травм у таких ДТП набагато вища, ніж в інших.

Відповідно до статті 122 КУпАП, а саме за перевищення швидкості більш як на 20 км/год – санкція статті передбачає штраф у розмірі 255 гривень (ч.1), перевищення швидкості більш як на 50 км/год – штраф 510 гривень (ч.3), – нагадують у поліції.