Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Осінні канікули у Полтаві: як розважити школярів

22 жовтня для школярів Полтави розпочались осінні канікули. Триватимуть вони до 26 жовтня.

Полтавська міська рада повідомляє низку заходів, підговлених управлінням освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради:

У міському Центрі позашкільної освіти щорічно проходить регіональний конкурс дитячої творчості «Дивосвіт», у якому беруть участь вихованці позашкільних закладів та ЗЗСО, пізнавально розважальна програма «Допоможи немовляті», розважальна програма «Осінній калейдоскоп», пізнавальна програма «Правила дорожні повинен знати кожен». Окрім того, вихованці закладу стануть учасниками обласних конкурсів з інформаційних технологій та заходу «Здорове життя – успіх буття».

У Палаці дитячої та юнацької творчості у рамках реалізації творчого проекту «Бути здоровим – це модно, бути успішним – це класно, бути творчим – це актуально!» для вихованців заплановано тиждень здоров’я. Буде проведено низку конкурсів та турнірів, а також турнір з шашок.

Вихованці танцювального клубу «Акцент» з 20.10.2018 по 23.10.2018 взяли участь у VIІ Міжнародному конкурсі хореографічних та вокально-хореографічних колективів «Самоцвіт» у місті Львів.

Пізнавальні програми, начисена творча організація дозвілля чекає на дітей і у міському центрі дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання. Будуть проведені такі ігрові пограми: «Українські обереги», «Реклама – двигун прогресу», «Мовні перлинки», «Територія розваг», загальноміська конкурсна програма «Країна солодощів» на базі торгового центру «Київ», а також чимало спортивних заходів.

За канікулярним графіком також працюватимуть у школах бібліотеки, гуртки всіх профілів, консультпункти для дітей, які потребують додаткових занять з навчальних предметів. Заплановані консультації для учнів з підготовки до предметних олімпіад, конкурсу МАН та ДПА.

Бдуть проведені екскурсії на природу, трудові десанти на шкільних подвір’ях, завершальні етапи екологічної акції «Парки і сквери – легені міст» та краєзнавча акція «Моя Батьківщина – Україна».

У ряді шкіл заплановані відвідування кінотеатрів та театру імені М.Гоголя.

Дозвіллєвий час учнів буде зайнятий участю в гуртках, які діють у школах міста за різноманітними напрямками роботи.

Особливої уваги буде приділено учням, схильним до правопорушень, дітям із сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах. Для них розроблені індивідуальні плани роботи.

Різноманітні програми підготували для юних полтавців управління культури міськвиконкому.

За звичним графіком будуть проходити заняття у мистецьких школах. Окрім того, розпочалась активна підготовка солістів та ансамблів народних інструментів до участі у Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі «Барви Полтави», який відбуватиметься 24-25 листопада (на базі мистецьких шкіл МБК).

Відбудуться концертні програми учнів та викладачів у дитячих музичних школах №1 та №2, та ветеранів війни та праці – концертна програма, підготовлена учнями ДМШ №1 в обласному клінічному шпиталі.

В усіх філіалах Полтавської міської централізованої бібліотечної системи заплановані різноманітні заходи для школярів різного віку.

Управліннями культури та освіти міськвиконкому організовується загальноміська акція «Школяр в музії».

Музеї, що належать до базової мережі закладів культури Полтави в канікулярний період працюють без вихідних з наданням знижки вартості вхідного квитка у розмірі 50%.

Діти вимушено переміщених осіб, учасників або загиблих військовослужбовців в АТО та ООС музейною послугою користуються на безоплатній основі.

Юних полтавців чекають у закладах:

• Державний історико-культуриний заповідник «Поле Полтавської битви»;

• Художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка;

• Літературно-меморіальний музей Івана Котляревського;

• Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного;

• Літературно-меморіальний музей Володимира Короленка.

Спортивні змагання та заняття, квести та турніри підготували управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому для майбутніх олімпійських чемпіонів Полави

У період канікул загальноосвітніх шкіл кожна спортивна школа працює за окремим планом, затвердженим її директором.

Так, у період з 22 по 28 жовтня будуть відряджені збірні команди міста Полтава:

• чотири команди з футболу Ю-17 та Ю-15 до міст Харків, Краматорськ, Суми, Купянськ на дитячо-юнацьку футбольну лігу Чемпіонату України;

• команда дівчат з волейболу до міста Миколаїв на всеукраїнську юнацьку волейбольну лігу;

• дві команди з плавання до міста Кам’янське на Всеукраїнські змагання та до Харкова на Лігу з плавання України серед юнаків та дівчат 2006-2007 років народження;

• дві команди баскетболу (дівчата) до Черкас та до міста Харкова;

• каманду з гандболу до міста Зіньків на Всеукраїнський турнір серед юнаків 200-2007 років народження.

З 26 по 27 жовтня на базі легкоатлетичного манежу у Полтаві будуть проходити обласні змагання з легкої атлетики нга призи Заслуженого тренера України Леоніда Бартеньєва.

Полтавським міським заклад-центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» заплановано провести:

• 25 жовтня у дворах мікрорайону Алмазний фізкультурно-оздоровчий захід серед дітей дитячо-юнацьких клубів «Спортивні канікули»;

• 26 жовтня на базі ДЮК «Юний друг» пройде змагання з шашок.

Система Orphus