Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Нова угода про партнерство, сертифікат на атракціон для парку «Перемога»: Полтава та міста Фільдера відначили 30-річчя партнерства

2 жовтня у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені М.Ярошенка відбулась офіційна зустріч між керівництвом міста та делегацією з міст Фільдера (Німеччина). Саме у жовтні 2018 року виповнюється 30 років двосторонніх дружніх партнерських відносин в різних сферах діяльності.

Про це інформує Полтавська міська рада.

За три десятиліття було здійснено низку офіційних фізитів, Полтаві надавали гуманітарну допомогу, відбувалися та продовжуються культурні й наукові обміни. Полтава та міста Фільдера мають безліч проектів в галузі охорони здоров’я. Окрім того, реалізовуються спільні проекти у сфері екології та охорони навколишнього середовища. Значної допомоги Полтаві надають партнери в соціальній адаптації дітей внутрішньо-переміщених осіб.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота наголошує: тісний зв’язок з іншими державами – один з головних напрямків влади:

“Розвиток співробітництва з містами інших держав, з державами вцілому, співпраця з ними, обмін досвідом, обмін можливостями – це важливо для нас. Я радий вітати у Полтаві почесних гостей і щиро вдячний їм за ті проекти, які вже закріпилися успішними в історії нашого міста, історії міст Німеччини. Переконаний, ця зустріч – не остання. Нам є про що говорити, є над чим працювати”.

Під час урочистої частини Олександр Шамота вручив гостям нагороди від Полтавської міської ради, а також пам’ятні подарунки.

Для подальшої співпраці під час офіційної зустрічі було урочисто підписано «Програму партнерства міста Полтава та Остфільдерн 2019/2020» в рамках реалізації міської програми «Про розвиток зв’язків територіальної громади м.Полтава з містами країн світу» на 2015/2019 роки.

Вдячні за співпрацю та налаштовані на подальшу не менш плідну та успішну роботу, – запевнив обербургомістр міста Остфільдерн Крістоф Болай:

“За останні 30 років трапилось чимало. Наша багаторічна дружна має визначні плоди. Ми зустрічаємо з Полтави школярів, спортсменів, людей, чия діяльність пов’язана з культурою та мистетцвом, спеціалістів галузі охорони здоров’я. Заглядуючи у майбутнє, варто зауважити, що якраз медична сфера – у пріоритеті. Саме вона й буде основою співпраці в наступні два роки. Якщо бути точнішим, це – акушерство та педіатрія”.

До Полтави почесні гості також завітали з подарунками. Обербургомістр міста Остфільдерн Крістоф Болай передав у дарунок сертифікат на отримання каруселі, яка стане окрасою парку культури та відпочинку «Перемога».

Українським колоритом та культурою глибоко вразили друзів з Німеччини Український народний хор «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, професора Григорія Левченка. До речі, «Калина» неодноразово брала участь у культурному обміні між нашим містом та містами Фільдера.

Та не лише їжею духовною: головний редактор газети «Полтавський вісник» Лариса Семеняга гостинно запросила делегацію на ІІ гастрофестиваль «Полтавська галушка-2019».

Кожен з присутніх мав змогу зробити фото на згадку про цю особливу та визначну подію біля спеціального боксу і одразу ж отримати зображення. А по завершенню заходу усім вручили спеціальну брендову продукцію, виготовлену до ювілею: календарі на наступний рік.