Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Назвали перші результати перевірки використання земель с/г призначення у Кобеляцькому та Решетилівському районах

Сьогодні, під час засідання Координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині, начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило повідомив проміжні результати аудиту щодо використання земель с/г призначення у Кобеляцькому та Решетилівському районах, які, під час апаратної наради 20 серпня, обрали як пілотні.

“У Кобеляцькому районі проведено 8 засідань робочої групи, 2 виїзних засідання. Під час перевірки виявили факти використання земель з порушеннями земельного законодавства. Також провели перевірку сплати земельного податку і виявили, що після ініціювання перевірки користувачі земель, які раніше не платили, почали сплачувати податок, тому вже за вересень спостерігається збільшення сплаченого податку. Наприклад, податок на доходи фізичних осіб: серпень — 140 тисяч гривень, а за вересень — 170 тисяч гривень”, – повідомив Вадим Чувпило.

Зокрема: без договорів оренди використовується 1434 га земель с/г призначення (по с/г підприємствам — 233 га, по фермерським господарствам — 168 га, по приватним підприємцям — 1035 га); незаконне розорення фермерським господарством 45,7 га сінокосів і пасовищ.

“При перевірці лише двох сільських рад Решетилівського району виявили 4 земельні ділянки одноосібних, за які більше 2-х років не сплачують земельний податок та одну земельну ділянку площею 7 га з цільових використанням – сінокоси, яка знаходиться в оренді з 2008 року, а фактично засаджена горіхами та виноградами. Також виявили 66 га земельних ділянок, які ГУ Держгеокадастру передало учасникам АТО, а фактично ці ділянки обробляються фермерським господарством”, – продовжив Чувпило.

На даний час перевірка триватиме у всіх районах області до 20 грудня.

“Остаточні результати перевірки будемо обговорювати на колегії ОДА за участі представників фермерських господарств, правоохоронних органів та громадськості. І розберемося з питанням недофінансування місцевих бюджетів”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Після перевірки всіх районів планується створити прозорий відкритий реєстр земель в користуванні. У якому, фіксуватиметься фактичне користування земельною ділянкою для чіткого розуміння ефективного чи не ефективного використання земель області.

Система Orphus