Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині побудують нових 26 амбулаторій

Сьогодні голова Полтавської ОДА Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Тимофій Голбан, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА, начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів ДОЗ ОДА Юрій Курилко та голова Гадяцької райдержадміністрації Олексій Матюшенковзяли участь у селекторній нараді, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, щодо виконання завдань, передбачених заходами розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

За словами Геннадія Зубка, з усіх областей України до Мінрегіону подано 512 проектів. У регіонах заплановано будівництво 354 амбулаторій на цей рік.

Із-поміж 512 проектів, відповідно до форматів медичної інфраструктури для громади, 155 – монопрактика (працює один лікар. – прим.), 152 – монопрактика з житлом для лікаря, 188 об’єктів – добова практика, тобто три-чотири лікарі обслуговують 7-10 тис. населення і 17 об’єктів добової практики на п’ять-сім лікарів, – поінформував Геннадій Зубко.

На Полтавщині планували побудувати 37 амбулаторій, а збудують – 26.

“Така ситуація виникла через небажання деяких громад йти на співфінансування. Я б не відмовлявся від новенької амбулаторії з обладнанням та автівкою лише за 30% її вартості. Але будь-яка позиція — це позиція. Якщо є громади, готові до співфінансування, ми включимо їх до переліку”, – наголосив Валерій Головко.

Процес щодо будівництва амбулаторій у громадах триває близько року. Дуже важливе питання – відсоток співфінансування відповідних проектів із боку громад. Він обов’язковий. Це показник їх зацікавленості, – додав Юрій Курилко.

Маємо поступовий графік по всім об’єктам, по 16-ти з них вже проводимо тендери. За планом амбулаторії мають бути готовими на початок наступного року. І я переконаний, що тут треба обійтись без «але»: зробити все якісно і оперативно. Медицина має бути однаково доступною в кожному селі. Ось це і буде найкращим підтвердженням ефективності децентралізації для людей, – сказав Головко.

Також Геннадій Зубко подякував Полтавській та Одеській областям за розвиток телемедицини й звернув увагу на необхідність розширення охоплення відповідною системою всього регіону.

 

Система Orphus