Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують створити обласний фонд кредитування фермерів

З наступного року на Полтавщині планують запровадити обласний фонд кредитування малих фермерських господарств.

Про це повідомив, під час засідання Координаційної ради при голові облдержадміністрації з питань розвитку фермерства на Полтавщині, директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

«Враховуючи пропозиції наших фермерів, ми розробили зміни до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. Хочемо започаткувати новий напрямок – це кредитування малих фермерських господарств. За основу взяли досвід львів’ян», – розповів Сергій Фролов.

Такий кредит зможуть отримати невеликі ферми, загальний прибуток яких за рік повинен складати не більше 10 млн грн.

“Це такі фермерські господарства, які обробляють до 500 га. Кредит видаватимуть під конкретні бізнес-плани, які розробить фермер. При низькій ставці 3% передбачається повернення “тіла” кредиту тільки на другий рік. Тобто, перший рік фермер сплачуватиме лише відсотки за користування кредитом. Така послуга надаватиметься терміном на п’ять років. Програму фінансуватимуть з обласного бюджету, – роз’яснив Сергій Фролов.

“Питання фінансової підтримки на сьогодні досить важливе. Ми будемо виділяти чималі гроші. Тому нам потрібні пропозиції щодо роботи, ініціативи”, – зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Полтавщини Василь Бурлака зазначив, що саме малі фермерські господарства мають проблеми з кредитуванням.

«Фермери, які обробляють понад 500 га землі, проблем з кредитами не мають. Що стосується новостворених фермерських господарств (фермерів, які обробляють менше ніж 500 га землі), то тут виникають проблеми. Господарство, яке має мало землі, не може отримати кредит. Також виникає проблема й з банками», – сказав Василь Бурлака.

Цього року з 73-х учасників Програми – 2 фермерські господарства.

“Необхідно вирішувати нагальні питання фермерів, а не зустрічатись з ними раз на рік. Якщо Програмою користується лише 2 господарства, то Програма не працює. А чому саме? Про це потрібно запитувати фермерів. І чому про проблему з банками ми тільки дізнались? Ми повинні постійно підтримувати зворотний зв’язок, щоб розуміти: чому не працює та чи інша Програма. Департамент має контролювати ситуацію та слідкувати, які труднощі виникають”, – наголосив Валерій Головко.

“Ми ініціюватимемо звернення до Уряду, щоб прискорити їх внесення у земельний кодекс. Це стосується й захисту фермерських господарств від раптової втрати права користуватися землею. Навіть у випадку смерті землекористувача, бо наразі це право, за законом, не успадковується. Таке фермерське господарство повинне мати переваги першочергового отримання цієї землі в оренду”, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.