Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині планують створити інститут Незалежного провайдера з надання безоплатної правової допомоги

26 жовтня у приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області відбулося засідання круглого столу на тему: “Розвиток інституту Незалежного провайдера, як окремий напрямок удосконалення системи надання безоплатної правової допомоги населенню”.

Учасниками заходу стали керівники Координаційного центру з надання правової допомоги у Полтавській області, народний депутат України Андрій Река, директори Регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адвокати, науковці, голови ОТГ, посадові особи органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад, державні службовці.

На засіданні присутні обговорили питання забезпечення рівного доступу громадян до правосуддя та правової допомоги шляхом створення Незалежних провайдерів та посилення незалежності системи надання безоплатної правової допомоги.

“Переорієнтація системи безоплатної правової допомоги та активна співпраця центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, бюро правової допомоги з територіальними громадами розпочалася наприкінці 2016 року і наразі продовжується. Наступним кроком має стати налагодження ефективної комунікації задля формування спільного бачення стосовно створення та функціонування на рівні територіальних громад Незалежного провайдера безоплатної правової допомоги”, – повідомив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

За словами директора Регіонального центру, до створення Незалежних провайдерів планують залучити представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та волонтерів.

Народний депутат України Андрій Река зазначив, що при впровадженні інституту Незалежних провайдерів потрібно врахувати зміни, які передбачає проект Закону України “Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області”.

“25 районів на Полтавщині ліквідують, а створять 4 райони. Зараз нам дали можливість створити ОТГ, але це тільки початок об’єднання. У 2020 році відбудуться вибори на новій територіальній основі. Оберемо голів ОТГ, депутатів. 4 райони будуть державною управлінською структурою, а вся влада буде у громад. Я думаю, що Закон України “Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області” ухвалять, і у наступному році ми будуватимемо своє життя у нових районах”, – розповів Андрій Река.

Учасники зібрання також зазначили, що до повноважень Незалежного провайдера буде віднесено: надання правової інформації громадянам; надання консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації; надання безоплатної вторинної правової допомоги у випадках, чітко регламентованих та передбачених положенням (або іншими установчими документами Незалежного провайдера правової допомоги, в тому числі угодами та меморандумами про співробітництво).

“Незалежні провайдери з надання безоплатної правової допомоги обов’язково потрібні. Зараз ми запрошуємо до себе юристів. Існують графіки прийому громадян. Люди приходять і дуже задоволені. Якщо пункт надання безоплатної правової допомоги у нас існуватиме на постійній основі, це буде дуже зручно і корисно”, – зазначив заступник Сергіївського сільського голови Олег Дичок.