Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині 240 га земель сільськогосппризначення, вартістю 45 млн грн повернули з незаконного користування до держвласності

Завдяки вжитим заходам органів прокуратури Полтавської області, з незаконного користування до державної власності реально повернуто майже 240 га земель сільськогосподарського призначення, вартістю 45 млн гривень.

Установлено, що в 2011 році Полтавською районною державною адміністрацією із товариством укладено договір про встановлення земельного сервітуту, повідомляють у прокуратурі Полтавщини.

У відповідності до вказаного договору, товариству надано право обмеженого користування земельною ділянкою загальною площею майже 240 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (сіножаті).

Відповідно до положень Земельного кодексу України, земельний сервітут може бути встановлений лише для власника або землекористувача земельної ділянки, а також у тому разі, якщо потреби такого власника чи землекористувача не можуть бути задоволені в інший спосіб, ніж встановлення сервітуту.

Вказане товариство не являлась ні власником, ні землекористувачем земельних ділянок. Докази того, що потреби суб’єкта господарювання, а саме ведення товарного сільськогосподарського виробництва, не могли бути задоволені іншим способом – відсутні.

Таким чином, Полтавською районною державною адміністрацією надано товариству земельні ділянки сільськогосподарського призначення в порушення вимог законодавства, зокрема, порядку та підстав надання земельної ділянки.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура Полтавської області звернулась до суду з позовними вимогами про визнання недійсними указаних договорів про встановлення земельного сервітуту та повернення земельних ділянок у державну власність.

Рішенням Господарського суду позовні вимоги прокуратури Полтавської області задоволено у повному обсязі.

На даний час рішення набрало законної сили.

Завдяки вжитим заходам органів прокуратури Полтавської області державі повернуто майже 240 га земель сільськогосподарського призначення, вартістю 45 млн гривень.