Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

На Місяць відправлять “капсулу часу” з текстами у вигляді ДНК

Microsoft і Лабораторія молекулярних інформаційних систем Вашингтонського університету планують у 2020 році відправить на Місяць «капсулу часу». Ключові інформаційні надбання людства закодують у молекулах ДНК, повідомляє ZIK.

Проект передбачає, що для збереження інформаційної спадщини людства її потрібно записати на екстремально стійкі носії та помістити в «капсули часу», які розішлють за межі Землі на випадок глобальної катастрофи.

В капсулу помістять статті з Вікіпедії, близько 10 тисяч фотографій, тексти десятків великих книг та інші дані, записані на тонких нікелевих пластинках, а також в послідовності ланцюжків ДНК. Також в капсулі міститиметься інструкція для розшифровки молекули.

Розробники також оголосили про приймання пам’ятних знімків для послання. Надіслати їх для «Місячної бібліотеки» можуть всі охочі, розмістивши фотографію в одній із соціальних мереж з хештегом #MemoriesInDNA.

Передбачається, що проект фонду дійсно охопить найближчі небесні тіла, включаючи Місяць і Марс, а потім і всю Сонячну систему, щоб в далекому кінцевому підсумку дійсно перетворити в бібліотеку всю нашу Галактику.