Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Кобеляччині відкрили перший в Україні бібліотечно-музейний центр

У приміщенні Комендантівського сільського клубу відкрили бібліотечно-музейний центр, єдиний не тільки на теренах області, а й України, повідомляють  у Кобеляцькій РДА.

Відтепер ту діятимуть кімната козацького гарту, інтернет-бібліотека, історико-етнографічний музей, гуртки художньої самодіяльності.

 

 

На урочистому відкритті голова РДА Таміла Шевченко зазначила, що реалізація цього проекту – це результат співучасті різних гілок влади: від голови ОДА Валерія Головка, директорів департаментів ОДА, до спеціалістів відділу економіки й торгівлі райдержадміністрації, депутатів районної ради та Комендантівського сільського голови й депутатського корпусу, яким належало виділити на умовах співфінансування 1 млн 300 тис. грн. Загальна вартість проекту – більше 4 мільйонів гривень.

“Вам історично судилось стати центром зеленого туризму, – сказала директор департаменту культури і туризму Валентина Вождаєнко. – Дві піраміди, які є унікальними пам’ятками культури, розташовані в Полтавській області – Комендантівці й Березовій Рудці Пирятинського району. Це перше, чим можна зацікавити туристів”.

Завітала на День села родина Миколи Новікова, нащадка роду Білевичів, які збудували в Комендантівці піраміду: дружина Євгенія Петрівна, сини Олександр і Андрій, донька Маша, невістки, онуки. Микола Васильович – учений у галузі матеріалознавства і міцності матеріалів, доктор технічних наук, професор, академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державних премій. Родина Новікових передала подарунок для центру: проектор і екран. 

Фото Олега Решетила