Ви тут:
Суспільство Україна 

Київський патріархат висуне Філарета на посаду очільника єдиної автокефальної церкви

Українська православна церква Київського патріархату висуне свого голову патрарха Київського і всієї Руси-України Філарета (Михайла Денисенка) на посаду предстоятеля єдиної автокефальної помісної церкви

Про це заявив намісник патріарха митрополит Епіфаній, передає “РБК-Україна.

За словами Епіфанія, сам Філарет не висуватиме свою кандидатуру.

“Його будемо ми – архієреї Київського патріархату – одноголосно висувати. Всі 40 архієреїв єдині в тій думці, що тільки святіший патріарх має всі необхідні якості для того, щоб очолити помісну православну церкву”, – сказав Епіфаній.

Клірик також уточнив, що предстоятеля єдиної української помісної православної автокефальної церкви обиратимуть на об’єднавчому соборі.

Своєю чергою Філарет на прес-конференції “Українська церква на шляху утвердження автокефалії” заявив, що до об’єднавчого собору делегують понад 60 єпископів трьох церков – УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та УПЦ Московського патріархату, – які голосуванням обиратимуть предстоятеля єдиної церкви.

“Наступний крок до автокефалії – скликання Архієрейського собору, який складатиметься із трьох церков: Київського патріархату – це понад 40 єпископів, Автокефальної церкви – 12 єпископів і кажуть, що 10 мінімум єпископів Московського патріархату. Тобто із цих єпископів буде скликаний Собор і на цьому Соборі буде зафіксоване об’єднання всіх трьох церков в одну Українську православну церкву”, – пояснив Філарет.

Дату об’єднавчого собору має визначити Вселенський патріарх.

Система Orphus