Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Комісія облради обговорила проблеми інклюзивної освіти і статус симфонічного орекстру

Відбулося засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки й культури під головуванням Сергія Шевчука. У ньому взяли участь представники профільних департаментів, комунальних установ, громадських організацій, депутати обласної ради.

Комісія ухвалила винести на розгляд сесії облради низку питань. Зокрема, погодили проект рішення «Про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних закладах освіти комунальної власності на 2018–19 навчальний рік», про використання червоно-чорного прапора («Внесення змін до Положення про зміст, опис та порядок використання символіки в Полтавській області), про внесення змін до програми «Опікуємося освітою» на 2017–18 роки.

Директор Департаменту освіти й науки ОДА Олена Харченко запропонувала внести пункт про забезпечення опорних навчальних закладів нетбуками та доступом до електронних підручників на умовах співфінансування 50 % х 50 % з місцевими бюджетами.

Заслухали звіт про виконання Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017–2020 роки та про створення нового освітнього простору професійно-технічної освіти в Полтавській області.

«На сьогодні маємо 38 закладів профетехосвіти, минулого року проведена модернізація системи в Кременчуку, Горішніх Плавнях і Зінькові — там, де було 2–3 заклади, зараз один регіональний центр. Цього року відпрацювали цю схему в Хоролі — Войнисі та Решетилівці — Красногорівці», — розповіла Олена Харченко.

Про результати державного фінансового аудиту виконання бюджетної програми із забезпечення діяльності музеїв і виставок, вивчення, збереження і використання матеріальної та духовної культури, залучення громадян до надбань національної і світової культурної спадщини за період із січня 2017 по травень 2018 поінформувала заступник директора Департаменту культури й туризму ОДА Інна Шерстюк.

«Аудит проводився в Полтавському краєзнавчому музеї й Національному музеї-заповіднику в Гоголевому. До краєзнавчого музею були питання щодо випуску промо-продукції, щоб вони могли отримати кошти на популяризацію. У Гоголевому були зауваження по пеціальній освіті працівників, це питання вже вирішене, кілька працівників направили на курси підвищення кваліфікації».

Оскільки засідання відбувалося на базі комунального закладу «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Полтавської облради, зайшла мова і про реорганізацію Обласної ПМПК в Обласний ресурсний центр із підтримки інклюзивної освіти».

Завідувач Обласної ПМПК Світлана Кривенко зазначила, що новостворений ресурсний центр не буде займатися тою роботою, що зараз робить ПМПК, а буде надавати переважно методичний супровід педагогам. У районах зараз у кращому випадку можна знайти одного фахівця такого профілю, а дітей з особливими потребами усе одно спрямовують на обласну ПМПК.

«Заклад ПМПК, який ми маємо зараз — один із кращих в Україні. І, реорганізовуючи мережу інклюзивної освіти, маємо йти шляхом не скорочення, а розширення. Закрити, реорганізувати чи ліквідувати такий заклад не можна», — запевнив Сергій Шевчук.

Питання вирішили всебічно вивчити й повернутися до нього згодом.

Комісія також ухвалила підготувати звернення до Мінкульту про надання статусу академічного Полтавському симфонічному оркестру.

поширити новину: