Ви тут:
Суспільство Україна 

Інститут уповноважених осіб Мін`юсту планують створити в Україні

Нині чимало українців не мають повноцінного доступу до послуг Міністерства юстиції України.

У віддалених населених пунктах про користування мережею Інтернет, онлайн сервісами навіть не йдеться. Серед головних проблем на селі і відсутність кваліфікованих кадрів для надання нотаріальних послуг, неготовність місцевої влади самостійно організовувати надання таких послуг. Тому, щоб зробити сервіси у сфері юстиції більш якісними та наближеними до українців, які мешкають у сільській місцевості Міністерство юстиції України розробило Законопроект 9140 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості». Цим законопроектом передбачено створення нової категорії працівників органів юстиції для здійснення окремих нотаріальних дій – «уповноважених осіб Мін`юсту». Вони працюватимуть у віддалених селах та забезпечать потребу громадян у послугах. Фактично – це будуть діючі працівники головних територіальних управлінь юстиції, консультанти державних нотаріальних контор, які пройдуть відповідне навчання і отримають повноваження на надання послуг оформлення права спадщини, оформлення договорів довічного утримання, заповітів, видачу свідоцтв про народження і смерть, засвідчення правильності копій документів, посвідчення довіреностей, видачу дублікатів нотаріальних документів.

Стати уповноваженою особою Мін`юсту зможе не кожен працівник Головного територіального управління. До них висуваються певні вимоги:

  • вища юридична освіта;
  • стаж роботи в органах юстиції на посадах, пов`язаних з нотаріатом, державною реєстрацією або консультантом державної нотаріальної контори не менше трьох років;

  • стажування в органах нотаріату та державної реєстрації не менше 3 місяців.

Надаватимуть послуги уповноважені особи Мін`юсту у визначеній місцевості громадянам, які проживають у селах, селищах, селищах міського типу та містах районного значення, доступ яких до сервісів юстиції обмежений.

Ухвалення законопроекту 9140 поліпшить якість надання нотаріальних послуг селянам та дасть додатковий поштовх для розвитку громад.

В. о. начальника ГТУЮ у Полтавській області Дар`я Бриндак

Система Orphus