Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Громадська рада при Полтавській ОДА обговорила питання розвитку культури в області

У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського відбулося засідання Громадської ради при облдержадміністрації, на якому розглядали питання розвитку культури й мистецтва, охорони культурної спадщини в області.

Як зазначив голова Громадської ради Володимир Голуб, будь-яку країну найкраще знають пізнають і сприймають через культуру, найкраща дипломатія — культурна, і Україна, зокрема Полтавська область мають для цього чималий потенціал.

Про реалізацію Комплексної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в Полтавській області на 2018–20 роки поінформувала директор Департаменту культури й туризму ОДА Валентина Вождаєнко.

Так, орієнтовний обсяг фінансування програми на 2018 рік з обласного бюджету склав 117,425 тис. грн, з державного бюджету – 47, 642 тис. грн.

З початку програми здійснені капітальний ремонт котельні Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського; виготовлено проектно-кошторисну документацію з реставрації будівлі Полтавського театру ім. Гоголя, проведено реконструкцію сільського будинку культури у с. Гоголевому Шишацького району під Гоголівський культурний центр, реставрацію приміщення Полтавської обласної філармонії, проведено 62 капітальних та 49 поточних ремонтів приміщень закладів культури в сільських населених пунктах та ін.

«Вперше за 10 років оновлено транспортний парк галузі культури: авто отримали історико-культурний заповідник «Більськ» та обласна філармонія».

Валентина Вождаєнко озвучила й деякі перспективи: у Полтавській художній школі планують влаштувати музей АТО, а в приміщенні колишньої ТРК «Лтава» зробити культурний комплекс. Наступного року вже частково буде облаштований музей під відкритим небом на базі історико-культурного заповідника «Більськ».

Окремо розглянули питання охорони культурної спадщини. Полтавська область за даними Мінкультури посідає 5 місце за кількістю наявних об’єктів культурної спадщини, тобто це туристично привабливий регіон. На державному обліку перебувають 11 пам’яток національного значення і 163 пам’ятки місцевого значення. Проте, деякі унікальні об’єкти, такі, як піраміди-усипальниці в селі Березова Рудка на Пирятинщині та в селі Комендантівка Кобеляцького району досі навіть ніким не взяті на баланс.

На завершення присутні переглянули презентаційний ролик Полтавського симфонічного оркестру, послухали твори Тараса Шевченка в проникливому виконанні народного артиста України Василя Голуба, а ліричний настрій створило тріо бандуристок «Вишиванка».