Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

ГО “ВелоПолтава” влаштує пізнавальний велопохід на честь антибільшовицького отамана

ГО “ВелоПолтава” 27 і 28 жовтня влаштовує велопробіг під назвою “Від Учителя до Отамана”. Так велолюбителі вшанують пам’ять Дмитра Пищалки – ватажка повстанського руху. Про це повідомили організатори у Facebook.
Учасники велопробігу стартують  у Полтаві, поруч із зупинкою “Шведська Могила”. Наступні пункти маршруту розташовані на Миргородщині – малій батьківщині Дмитра Пищалки. Ними стануть станція Миргород – Хомутець – Попівка – Комишня – Дібрівка – ст. Ромодан.
З собою варто мати: справний велосипед, туристичне спорядження, ліхтарик, мінімальний набір інструментів із запасною камерою, насос,  велошолом, рукавички і зручний одяг. За словами активістів ГО “ВелоПолтава”, учасником велопрогулянки “може бути кожен, кому виповнилося 16 років (молодші беруть участь тільки у супроводі батьків) і хто має початкові навички їзди на велосипеді”.
“Пропонуємо велолюбителям, велотуристам та просто небайдужим до історії нашого краю, взяти участь у пізнавальному велопоході. Ми проїдемо селами, містечками та стежками боротьби Дмитра Федоровича Пищалки, відомого ватажка антибільшовицького повстанського руху”, – закликають організатори.
Пищалка Дмитро Федорович народився  1890 року у селі Попівка Миргородського повіту. Один із ватажків антибільшовицького руху на Лубенщині. Під час Української революції 1917-21 рр. , у 1918 році вступив до лівої проукраїнської партії боротьбистів. Згодом створив підпільну організацію повстанців. Під час насильницької більшовицької колективізації очолив антиколгоспний, антибільшовицький виступ і був заарештований. З огляду на участь в опорі окупантам став жертвою окупаційного кремлівського режиму: у 1929 році Дмитра Пищалку розстріляли, а його майно конфіскували.
поширити новину: