Ви тут:
Суспільство Україна 

Геннадій Зубко назвав найбільших боржників за газ

Виконання закону 1730 по реструктуризації боргів ТКЕ є у вкрай незадовільному стані. З останнього селектору у липні місяці до заключення договорів про реструктуризацію з НАК «Нафтогаз України» — додалося лише 10 підприємств. Про це на селекторній нараді щодо готовності регіонів до опалювального сезону наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«На сьогоднішній день в Реєстр включено 199 підприємств ТКЕ, які мають борги перед НАК «Нафтогаз України» і, яким зупинили нарахування штрафів і пені. Але, зі 199  підприємств – тільки 66 уклали договори на реструктуризацію. Що це значить? Зупинили нарахування штрафів і далі вони перестали рухатися. На сьогоднішній день, сума штрафних санкцій і пені вже складає 7,8 млрд грн. Тож, ще раз наголошую – держава дає всі можливості для реструктуризації боргів підприємствам ТКЕ, скористайтеся цим. Сьогодні є можливість списати біля  5,7 млрд грн», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, поки підприємства ТКЕ заключили договори на реструктуризацію на 1,3 млрд грн. А найбільші боржники за газ й досі не включились в цю роботу.

«Знову в лідерах КП «Харківські теплові мережі» (1 млрд 160 млн грн), ОКП «Донецьктеплокомуненерго» (819,59 млн грн), КПТМ «Криворіжтепломережа», ПрАТ «Дніпровська теплоелектроцентраль», ПрАТ «Харківська ТЕЦ – 5», Концерн «Міські теплові мережі» (Запорізька обл). Підприємства мають заборгованість від 1 млрд 160 млн грн до 300 млн грн. Немає ні оплати, ні реструктуризації боргів», — підкреслив Зубко. 

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України