Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Дитячу книжку Тані Малярчук відібрали до міжнародного каталогу «Білі круки 2018»

Дебютна дитяча книжка Тані Малярчук «MOX NOX», яка цьогоріч побачила світ у «Видавництві Старого Лева» з ілюстраціями Каті Слонової, потрапила до престижного щорічного каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки 2018» («White Ravens 2018»).
Про це пиш Читомо.
Цього року до каталогу обрано 200 назв книг 38 мовами з 59 країн світу, які Міжнародна молодіжна бібліотека в Мюнхені (International Youth Library) відзначила за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо. Однією з них стала і «MOX NOX».
Таня Малярчук — авторка романів «Забуття» та «Біографія випадкового чуда», збірок оповідань «Звірослов», «Говорити», «Як я стала святою», лауреатка премії «Книга року ВВС-2016» та премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського, есеїстка.  «MOX NOX» — її перша книжка для дітей (та й для дорослих також) – це історія химерної цивілізації рукокрилих істот, які заселили зруйновані міста після того, як звідти із невідомих причин щезли люди. Головна героїня птеропус Тереза намагається розгадати цю таємницю, а також вчиться розпізнавати справжніх друзів і боротися за правду, в яку вірить.
Друковану версію каталогу «Білі круки» представлять 11 жовтня на Франкфуртському книжковому ярмарку (надитячій сцені в залі 5/6 Foyer A1). А всі 200 видань можна буде порозглядати під час Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги 2019 року на стенді Міжнародної молодіжної бібліотеки.
2014 року три українські дитячі книжки увійшли в каталог, зокрема «Хто зробить сніг» Тараса та Мар’яни Прохаськів (видавництво «Видавництво Старого Лева»), «З життя хитрих слів» Романа Скиби (ілюстрації Тетяни Денисенко, видавництво Laurus) і «Лісова пісня» Лесі України (оформлення Поліни Дорошенко, видавництво «Основи»).

2001 року до «Білих круків» вперше потрапляє українська книжка – «Рукавичка» від «А-ба-ба-га-ла-ма-ги», яку проілюстрував Володимир Голозубів, уперше видана ще 1997 року.

Перейти до вмісту