Ви тут:
Суспільство Україна 

До кінця 2019 року всі оператори у сфері виробництва харчових продуктів мають впровадити систему аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок (НАССР)

Завдяки аналізу критичних та потенційно небезпечних точок виробництва, впроваджуючи принципи НАССР, оператор ринку підвищує безпечність продуктів харчування, які він виробляє чи постачає. Це дає змогу підвищити якість вітчизняних продуктів харчування та відкрити нові ринки збуту для української продукції, наголосив Володимир Лапа 17 жовтня під час науково-практичної конференції «Впровадження системи НАССР – основа якості та безпеки харчової продукції». Повідомляють в прс-службі Держпродспоживслужби.

Також у заході взяли участь заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Артем Саєнко, директор Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів Анатолій Головко та представники наукової спільноти, бізнесу.

Володимир Лапа відзначив, що до кінця 2019 року понад 200 тисяч суб’єктів господарювання – тобто, всі оператори ринку, які працюють у сфері виробництва і обігу харчових продуктів, мають впровадити систему НАССР.

Також він додав, що Держпродспоживслужба разом із Проектом ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» готують низку довідкових та роз’яснювальних матеріалів для малого та середнього бізнесу щодо етапів та механізмів впровадження принципів НАССР.

Артем Саєнко нагадав, що результати аудиту постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, та постійно діючих процедур, розроблених оператором ринку обов’язково будуть враховані під час визначення ступеня ризику діяльності оператора ринку (потужності) та періодичності здійснення планових заходів державного контролю.

поширити новину: