Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Cьогодні День обізнаності про синдром кабукі

У багатьох країнах ця дата вже асоціюється з синдромом Кабукі. Майже всі люди знають про грип, пневмонію, ГРВІ, але мало хто знає щось про синдром Кабукі. Це дуже рідкісне, але нелегке захворювання.

Для синдрому Кабукі характерні особливі ознаки на обличчі. Але це не один прояв захворювання, також затримується розумовий розвиток, скелетні відхилення, втрата слуху, затримка росту і смакові аномалії, і багато іншого. У однієї людини присутні не обов’язково всі, але завжди їх кілька.

Діагностувати захворювання можна з народження, деякі симптоми розвиваються під час дорослішання. Навіть маленька ознака – це привід для обстеження.

Громадські, медичні і благодійні органи і організації займаються просвітою майбутніх батьків, надають психологічну та соціальну підтримку, де є дитина з цим захворюванням.

Однією з таких громадських організацій стала Міжрегіональна Асоціація дітей-інвалідів та батьків «Синдром Кабукі». Саме ці люди ініціювали проведення Дня обізнаності про синдром Кабукі. На своїй сторінці в соціальних мережах батьки, які вже мають певний досвід догляду за дітьми з цим рідкісним захворюванням, допомагають тим, хто тільки зіткнувся з цією проблемою.

За матеріалами Інтернет-джерел