Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Біль у животі: причини та поради

Проблема болю у животі трапляється у всіх вікових групах та може вибити людину з колії на кілька днів, а якщо запустити проблему, то й на дуже тривалий час.

“Причин насправді дуже багато — від непереносимості їжі та менструації до стресу чи алергії. Часто це можуть бути причини, які загрожують життю людини. Наприклад, запалення апендиксу, позаматкова вагітність або проблеми з серцем”, – пише у соцмережі в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Та зазначає, що при симптомах болю в животі обов’язково варто звернутися до вашого сімейного лікаря за консультацією і за потреби він направить вас до спеціалізованого фахівця.

Серед найпоширеніших причин болю в животі — печія та здуття, – пише Супрун.

З печією допомагають впоратись така група препаратів як антациди. Їх дія полягає в нейтралізації шлункової кислоти, яка й спричиняє печію. Варто завжди зважати, що ці препарати усувають лише симптоми. Вони не лікують причину болю і регулярно та довго їх використовувати не варто.

В аптеках продають різні за вмістом антациди й здається, що їх можна обрати без консультації лікаря. Проте це не так. Вже наявні хронічні хвороби або спеціальна дієта можуть впливати на дію препарату. Тому допомогти розібратися може тільки лікар.

Якщо болі в животі вас непокоять часто й антациди не допомагають, необхідно терміново звернутись до фахівця. Ці препарати не лікують серйозні проблеми.

Щодо здуття — то тут першою допомогою є не ліки, а зміна раціону й способу життя. Багато препаратів мають низьку ефективність і часто підхід до проблеми має бути індивідуальний.

У випадках, коли корекція раціону не допомагає, а також є й інші неприємні симптоми, наприклад, діарея, закрепи, блювання, нудота варто обстежитись на екзокринну недостатність підшлункової залози, не достатню функцію щитоподібної залози та виключити наявність гельмінтів.

Якщо болить живіт — звертайтеся до лікаря. До речі, те, що біль в животі не варто знімати знеболювальними, бо це може ускладнити діагностику — міф. Проте усунення болю не має стати причиною не йти до фахівця на обстеження, – узагальнює Уляна Супрун.