Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Археологи знайшли можливі свідчення виходу євреїв з Єгипту

Біля річки Йордан археологи знайшли можливі свідчення виходу євреїв з Єгипту – це залишки стоянки кочівників, які перетнули Йордан і осіли в нагір’ях Ізраїлю, повідомляє сайт РІСУ.

Книга Вихід, друга в Біблії, завжди була предметом безкінечних наукових суперечок щодо її історичної точності, тому що багато вчених сумніваються в тому, що древні ізраїльтяни справді прийшли в цю землю з Єгипту. Однак археологи Ральф Хоукінс і Давид Бен-Шломо нещодавно повідомили, що розкопки в долині річки Йордан у районі Хірбет аль-Мастарах принесли важливі історичні свідчення та речовий матеріал, що проливає світло на це питання.

Залишки житла, кераміка та речові знахідки з виявленої стоянки кочового племені дають підстави вважати, що це могли бути єврейські переселенці з Єгипту.

За даними британського видання «Daily Express», Бен-Шломо висловив думку, що залишки виявленої стоянки можна вважати доказом справжності біблійних відомостей.

«Ми поки ще не зібрали досить певних свідчень того, що ці стоянки датуються періодом появи в цих місцях перших ізраїльтян, але це дуже можливо, – зазначив Бен-Шломо. – Якщо наявні речові свідчення будуть підкріплені подальшими розкопками, тоді можна буде з певністю стверджувати, що ці переселенці були першими ізраїльтянами, які прийшли в ці землі зі сходу, пройшли далі за Йордан і осіли в нагір’ях землі Ізраїльської».