Ви тут:
Суспільство Україна 

Андріївська церква перейде у користування Вселенського патріархату: ВР прийняла закон

Сьогодні Верховна Рада 237 голосами прийняла Закон “Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника “Софія Київська” прийнято за основу та в цілому. 

Законом визначено особливості користування визначним об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури національного значення, культовою спорудою – Андріївською церквою Національного заповідника “Софія Київська”, з метою створення умов для здійснення Церквою Вселенського Патріархату богослужінь в Україні та забезпечення реалізації прав громадян на вільне віросповідання, повідомляють у Верховній Раді.

Законом установлено, що Андріївська церква Національного заповідника “Софія Київська” (м. Київ, Андріївський узвіз, 23) (далі – Андріївська церква), яка є визначним об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури національного значення, як культова споруда, що перебуває у державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенському Патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій.

Згідно із Законом, «використання Андріївської церкви Вселенським Патріархатом здійснюється з додержанням законодавства про охорону культурної спадщини.

Особливості передачі Андріївської церкви в безоплатне постійне користування та умови її використання встановлюються Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації”».

Проект Закону зареєстровано за №9208.