Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Алкоголь робить спогади приємнішими – вчені

Близько трьох келихів вина здатні змінити сприйняття спогадів у людини приблизно на добу, вважають американські вчені.

Американські вчені з’ясували, що алкоголь допомагає позбутися поганих спогадів і зосередитися на хороших. Дослідження нейробіологів із Браунівського університету опубліковано в журналі Neuron, пише Кореспондент.
Експеримент був поставлений на плодових мушках, яких приваблює алкоголь. У ході дослідження вчені навчали мушок знаходити алкоголь, а потім відключали різні гени, які могли бути залучені до формування залежності від спиртного.
Виявилося, що один із таких генів відповідає за вироблення білка Notch, що грає важливу роль в ембріональному розвитку, розвитку мозку і його роботі у дорослих людей. Notch є компонентом великої сигнальної мережі, до якої також входить D-2-подібний рецептор – білок, що розпізнає нейромедіатор дофамін. Від роботи D-2-подібного рецептора, зокрема, залежить, як буде сприйматися той чи інший спогад – приємним чи ні.
Алкоголь впливає на роботу всієї сигнальної мережі, що відповідає за формування спогадів. Його вплив призводить до зміни D-2-подібного рецептора – заміни однієї з амінокислот. За підрахунками вчених, близько трьох келихів вина здатні змінити сприйняття спогадів у людини приблизно на добу.
Біологи не можуть точно сказати, як саме змінюється сприйняття спогадів, однак вважають, що алкоголь робить їх більш приємними.