Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

9 жовтня – святого Іоанна Богослова: історія і прикмети

Одне з великих свят, яке відзначаємо у жовтні – вшанування святого євангелиста та апостола Іоана Богослова, якого Ісус Христос покликав на проповідь Євангелія і згодом саме Іоан став улюбленим учнем Христа. Спаситель любив його за жертовну любов та душевну чистоту.

Іоан був сином Зеведея і Саломії – дочки святого Йосифа Обручника. Одночасно зі своїм братом Яковом він був покликаний Ісусом Христом в число учнів на Генісаретському озері. Після свого покликання апостол не розлучався з Господом і був одним з трьох учнів, яких він особисто наблизив до Себе.

 

 

Святий Іоанн був присутнім при воскрешенні Господом дочки Іаїра і був свідком Преображення Господа на Фаворі. Під час Тайної Вечері він возлежав поряд з Господом і за знаком апостола Петра, прихилившись до грудей Спасителя, запитав, хто видасть Його. Апостол Іоанн слідував за Господом, коли Його, зв’язаного, вели з Гефсиманського саду на суд беззаконних первосвящеників, він же знаходився при допитах свого Божественного Вчителя і невідступно слідував за Ним по Хресному шляху, сумуючи всім серцем. Біля підніжжя Хреста він плакав разом з Божою Матір’ю і почув звернені до неї з висоти Хреста слова Розіп’ятого Господа: « Жоно, це син Твій» і до нього: « Це Мати твоя»( Ін. 19,26, 27).

Після Успіння Богородиці апостол Іоанн, за жеребом, вирушив до Ефесу та інших міст для проповіді Євангелія. Іван Богослов був єдиним із 12 Христових апостолів, який помер природною смертю, проживши сто з лишком років. Святий Іоанн залишив після себе величну спадщину: Євангеліє, три Соборних послання(1-е Івана, 2-е Івана, 3-є Івана) та Апокаліпсис (Об’євлення Іоана Богослова). На іконах святого зображають з орлом, що символізує високий політ богословської думки.

 

Як і з багатьма релігійними святами, з цим днем пов’язані народні прикмети. У народі кажуть, що люди, які в цей день важко працюють, можуть накликати негоду. У цей день можна передбачити, якою буде зима: якщо берези почнуть облітати – теплою, якщо осика скине зелене листя – холодною.

За матеріалами Інтернет-джерел