Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

100 років історії: як Державний архів Полтавщини відзначив ювілей (ФОТО)

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відбулися урочистості з нагоди століття одного з найвідоміших закладів регіону — Державного архіву Полтавської області.

Історія архівної установи розпочала свій відлік 9 серпня 1918 року. Того дня на земському зібранні Полтавської губернії ухвалили рішення про створення центрального історичного архіву Полтавщини, першими отриманими документами якими були архіви установ губернії.

“100 років — це епоха. За цей час багато чого змінилося, але залишилося найголовніше — справа. Я бачу як ви виховуєте майбутнє покоління, які заходи у вас проходять, тому з великим задоволенням хочу побажати вам тільки добра та позитивних емоцій”, – зазначив у своєму виступі заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь.

За останні 100 років архів пережив чимало складних та трагічний сторінок, серед яких втрата понад мільйона справ у часи Другої світової війни. Але значна частина документів дожили до наших днів.

“Зберегти історію свого народу — це почесна місія, яку упродовж 100 років сумлінно виконує Державний архів”, – розповіла директор установи Валентина Гудим.

Під час урочистостей кращі працівники архіву отримали з рук представників влади пам’ятні грамоти та квіти.

поширити новину: