Ви тут:
Політика Суспільство Україна 

Зрадник чи герой: Савік Шустер у Львові розповів про своє ставлення до Мазепи

Відомий журналіст не оминув своєю увагою провідну постать Полтавської битви 1709 року.

20 вересня колишній ведучий програми «Шустер LIVE» під час проведення форуму видавців 25 Book Forum, який цими днями проходить у Львові, представив свою нову книгу «Свобода слова проти страху і приниження».

 

 

 

 

Одне із питань, яке вдалося задати кореспонденту «Новин Полтавщини» Шустеру під час представлення, стосувалося постаті Івана Мазепи — Гетьмана Війська Запорозького, який під час Полтавської битви 1709 року перейшов на бік шведського короля Карла XII, за що піддався анафемі (відлучення від Православної російської церкви).

«Мазепа герой чи зрадник? Він не зрадник, взагалі то він герой», — відповів журналіст.

Слід відзначити, що Вселенський патріархат не визнавав канонічною анафему, яка була накладена на українського гетьмана. Причина — рішення, яке прийняв Петро І, він вважає політичним.

За словами Шустера, свою нову книгу він присвячує своїм батькам, дітям та народу України.

Згідно з даними «Вікіпедії», 26 квітня 2016 року журналіст розпочав голодування у зв’язку з його переслідуваннями в Україні за політичними мотивами та критикою фактів корупції в Україні, зокрема з боку Голови ДФС Насірова. Також цього дня Шустеру анулювали дозвіл на роботу в Україні. 1 грудня 2016 року телеканал Савіка Шустера 3S.tv повідомив про припинення своєї діяльності з 1 січня 2017 року у зв’язку із фінансовими проблемами.