Ви тут:
Суспільство Україна 

Журі Венеціанського кінофестивалю закликало звільнити Сенцова

Журі 75-го Венеціанського кінофестивалю непокоїть нинішній стан здоров’я ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Журі конкурсу висловилося за звільнення Сенцова.

   

Журі основного конкурсу 75-го Венеціанського кінофестивалю на чолі з мексиканським режисером Гільєрмо Дель Торо висловило занепокоєння фізичним станом українського режисера Олега Сенцова.

На цьому наголошується в опублікованому прес-релізі кінофестивалю, що має в своєму розпоряджені агенція новин “Інтерфакс”.

Режисери та актори, котрі входять до складу журі, заявили, що “приєднуються до звернення міжнародної кіноіндустрії й культурного співтовариства за негайне звільнення українця, щоб уникнути його смерті”. Серед співавторів документа – англійська актриса Наомі Уоттс, австрійський актор і режисер Крістоф Вальц, новозеландський режисер, актор і сценарист Тайка Вайтіті і польська режисерка Малгожата Шумовська.

Олег Сенцов в серпні 2015 року був засуджений до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в Криму. З 14 травня він тримає голодування в російській колонії, вимагаючи звільнення ув’язнених в Росії українських політичних в’язнів. Із закликами звільнити Сенцова до російської влади раніше зверталися керівники багатьох країн, а також відомі кінорежисери та письменники.

Сергій Лозниця сподівається на “здоровий глузд”

Того самого дня український режисер Сергій Лозниця на прес-конференції в Венеції нагадав, що 7 вересня стало 117-м днем ​​голодування Сенцова. Лозниця висловив надію на те, що “здоровий глузд прокинеться”, а “ті люди, які можуть вирішити долю Олега, все-таки зроблять так, щоб його доля змінилася, і трагедії не сталося”. “На жаль, випадок з Олегом говорить про те, що ми всі, відомі режисери, вчені, політики, не можемо зробити нічого, щоб звільнити одну людину з в’язниці”, – зазначив Лозниця, слова якого цитує “Інтерфакс”.

Нагадаємо, днями розміщена на сайті Білого дому  петиція за звільнення Олега Сенцова набрала більше 100 тисяч голосів, а також “обвалила” сайт білого дому.

Система Orphus