Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Як попередити розвиток діабету: поради від Уляни Супрун

Здоровий спосіб життя – це як універсальна “пігулка” від усіх хвороб, адже може продовжити тривалість життя на 2 роки та чудово працює як профілактика та запобігання багатьох захворювань, зокрема, цукрового діабету.

За даними ВООЗ, захворюваність на діабет другого типу постійно зростає. Окрім генетики на розвиток діабету впливають малорухлівість, незбалансоване харчування та наявність надмірної ваги, повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй стоірнці у Facebook.

Та як свідчать результати тривалих досліджень, здоровий спосіб життя може допомогти попередити розвиток діабету і навіть сповільнити прогресування хвороби. Тож достатньо змінити раціон харчування та зайнятись фізичною активностю.

Під час експерименту учасників,  які перебувають у зоні ризику розвитку діабету, поділили на 3 групи: перша дотримувалась змін раціону харчування та способу життя (мінімум 150 хвилин активності на тиждень), друга група приймала призначені ліки (метформін), а третя приймала плацебо.

Люди з першої групи через 3 роки зменшили ризики появи діабету на 58%, у другій ризик розвитку діабету знизився на 31%.

Що треба робити, щоб зменшити ризики появи діабету:

1. Зменшуйте споживання або взагалі відмовтесь від добавок цукру та попередньо оброблених продуктів харчування, включно з обробленими зерновими продуктами (мукою вищого сорту, білим рис), замініть їх на цільнозернові.

2. Збільшуйте споживання клітковини (овочів та фруктів, які не містять крохмалю). Вони повинні складати щонайменше половину щоденного раціону.

3. Бобові культури (сочевиця, боби, нут, горох) також містять багато клітковини та рослинного білка. Так ви з’їсте менше калорій, не набирають надмірної ваги, і маючи менший ризик розвитку діабету.