Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені оприлюднили шість несподіваних звичок, через які ми старіємо швидше

Багато спати, займатися спортом, більше часу проводити на свіжому повітрі, не нервувати і ніколи не лягати спати, не змив косметику — ось основний перелік гарних звичок, які можуть допомогти зберегти молодість на якомога більш тривалий термін.

Але є чимало нешкідливих звичок і зовсім несподіваних чинників, які можуть дуже серйозно «зістарити», пише Народна правда.

Депресія. Дослідження показали, що депресія не тільки знижує якість життя — вона також прискорює процес старіння мозку.

Ігнорування сонцезахисного крему. Не має значення, чи збираєтеся ви провести весь день на пляжі або тільки добігти до офісу — вашій шкірі необхідний постійний захист від ультрафіолету. Сонячні промені — найсуттєвіший чинник, що примушує шкіру старіти, і якщо ви не хочете виявити ранні зморшки, обов’язково щодня використовуйте крем або лосьйон з рівнем захисту не менше 30 SPF.

«Соціальне» куріння. Тютюн містить більше 3800 хімічних компонентів, здатних завдати шкірі істотної шкоди. При цьому немає практично ніякої різниці, він впливає зсередини або ззовні, з допомогою пасивного куріння. І якщо ви викурюєте одну-дві сигарети на вечірках, ваша шкіра виглядає старше, ніж могла б.

Самотність. Наші друзі допомагають нам довше залишатися молодими. Як показали кілька досліджень, люди, у яких багато друзів, як правило, довше опираються пагубному впливу віку — особливо це стосується когнітивних вікових змін.

Кава. Ранкова чашка кави, порція кофеїну в середині дня, переговори або побачення за чашкою все того ж напою — кави давно став частиною нашого життя і повноправним учасником більшості соціальних ритуалів. Але проблема в тому, що чорна кава знижує рівень дегідроепіандростерону (DHEA), гормону, який допомагає нам боротися зі старінням. Проблема в тому, що його рівень і так зменшується з роками, а зловживання кавою може ще більше прискорити цей процес.

Соломинки для коктейлю. Пластикові соломинки для напоїв не тільки кошмар екологів (так як зазвичай виготовляються з «найстійкішого» пластику) — постійне їх використання здатне призвести до того, що ви  виглядатиме старше своїх років. Постійне напруження м’язів може спровокувати утворення ранніх зморшок навколо губ, а також поглиблення носогубних складок.