Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні запустили оновлений портал відкритих даних Data.gov.ua

Портал відкритих даних був розроблений командою Opendatabot в рамках проекту USAID/UK aid та Фонду «Євразія» «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» у партнерстві з Фондом Східна Європа та Агентством з питань електронного урядування, пише MediaSapiens.

На порталі є інструкції для користувачів як шукати потрібні дані та для розпорядників як зареєструватися й викладати свої набори даних. Для тих, кому цього мало, є окремий розділ «Інфохаб» з дорожньою картою розвитку відкритих даних в Україні та навчальним курсом про відкриті дані.

Як зазначають розробники порталу, важливо, аби усім сторонам було зручно працювати із відкритими даними, самим розпорядникам, так і користувачам. Окрім того, інформація на порталі має відповідати стандартам відкритих даних.

«Для нас дуже важливо, щоб відкритими даними користувалися якомога більше людей. Тому нашою головною метою було — підвищити якість даних та спростити роботу з ними. Тепер користувач буде бачити набір даних перед скачуванням, буде впевнений у якості набору, а також зможе дати зворотній зв’язок розпоряднику», — розповіла MediaSapiens директорка з комунікацій OpenDataBot Дарина Даниленко.

Нагадаємо, у 2015 році державні органи зобов’язали оприлюднювати низку наборів даних у формі відкритих даних. Сам портал був розроблений в 2014 році командою SocialBoost. В 2016 році на ньому почали з’являтися перші набори й тепер портал був модернізований. Стара версія знаходиться за адресою old.data.gov.ua.