Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні презентують нову серію плакатів із зображенням української військової еліти 1917-21 рр.

Український інститут національної пам’яті до Дня захисника України готує презентацію серії арт-плакатів «Військова еліта Української революції 1917-1921 років». До набору входять 12 постерів із зображенням історичних постатей, що стояли біля витоків української армії, яка творилася в горнилі Визвольних змагань. Серед них –  представники усіх родів військ, від піхоти до авіації. Серед героїв серії є і одна жінка.

Ідею арт-плакатів Інститут втілив спільно з ГО «Експертний корпус».

“Можна досхочу розповідати про героїв Української революції, але якщо ти не можеш показати, як вони виглядали, «бо не збереглися світлини», «бо немає якісних фото» тощо – це марна справа в нашій супервізуальній ері. Усі постаті, які отримують популярність, мають своє сучасне візуальне втілення – чи то Людина-Павук, чи Микита Кожум’яка», – розповідає одна з координаторок «Експертного корпусу» Настя Сніжна.

Арт-плакати «Військова еліта Української революції 1917-1921 років» стали продовженням серії проектів Інституту, присвячених темі війська та військовим традиціям – раніше широкій громадськості була презентована виставка «Воїни. Історія українського війська», яка розповідає про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення, та комплекти постерів «Воїн. Історія українського війська» для поширення серед військових частин і навчальних закладів.