Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Унікальні полтавські школи включать до нових туристичних маршрутів

Шість нових маршрутів для туристів розробили у Чорнухинському районі для участі в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад 2018 року.

Про це розповіла Zruchno.Travel голова Чорнухинської районної ради Надія Кривчун.

“Ми подали на обласний конкурс проектів територіальних громад Полтавської області свій проект створення туристичних маршрутів та осередків зеленого туризму “Батьківщина Григорія Сковороди”. Для цього розробили шість маршрутів, які охоплюють і пам’ятки історії, і місця зеленого туризму, і до кожного маршруту включені школи Сластіона. Кожен маршрут починається від Чорнухинського літературно-меморіального музею Григорія Савича Сковороди. Хочемо таким чином розвинути туристичну галузь нашого району”, – зазначила Надія Кривчун.

Згідно з даними “Вікіпедії”, у 1913—1916 роках Опанас Сластіон створив серію проектів земських шкіл для Лохвицького повіту на 1, 2, 3 та 4 класи. Навчальним закладам було надано яскравого національно орієнтованого вигляду, вони побудовані у стилі українського архітектурного модерну. Ці школи мають характерну ознаку — шестикутні вікна і вежі, цегляний декор на фасаді повторював український народний візерунок. Проекти були затверджені Лохвицьким земством і набули поширення у Лохвицькому (Чорнухинська волость) та Лубенському повітах. На сьогодні відомо щонайменше 53 будівлі земських шкіл, побудованих на території Лохвицького повіту в 1910–1914 рр. за проектами Опанаса Сластіона.