Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

Україна переймає досвід IRENA щодо інтеграції «зелених» об’єктів до енергосистеми

На IRENA Innovation Week 2018 Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь в обговоренні інноваційних рішень для розвитку відновлюваної електроенергетики із забезпеченням ефективної роботи енергосистем.

Одне з актуальних питань – планування електромереж таким чином, щоб забезпечити електропостачання, у тому числі з відновлюваних джерел, для широкого кола споживачів. У цьому контексті учасники заходу розглянули перспективність «smart grids».

Все більш необхідними для використання «чистої» енергії у мережах стають електроакумулюючі системи. Їхня якість зростає, а вартість поступово зменшується.

Цікавим і корисним є досвід Японії, яка також, як і Україна, зазнала негативних наслідків атомної енергетики. Сьогодні Японія реалізує ініціативу – зробити Фукусіму регіоном використання «енергії майбутнього», у тому числі водню. Так, у Фукусімі планується досягти 40% «чистої» енергії у 2020 р. та 100% – у 2040 році. У префектурі Фукусіма вже реалізуються проекти сонячної, вітрової, геотермальної енергетики.

Важливо, що чимало країн світу розглядають потенціал використання водню як енергетичного ресурсу, зокрема, у промисловості, транспорті, а також для балансування роботи СЕС і ВЕС.

«Усі зазначені технології вкрай актуальні для України, адже вітчизняний ринок «зелених» проектів стрімко розвивається. Наприклад, лише за півріччя 2018 р. введено близько 300 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики, що більше, ніж за весь 2017 рік», – прокоментував Сергій Савчук.

Отже, ознайомившись із напрацюваннями провідних компаній світу у цій сфері, спільно з експертним та бізнес-середовищем планується підготувати пропозиції щодо законодавчого стимулювання впровадження:

–      «smart grids»;

–      електроакумулюючих систем;

–      проектів із використанням водню.